Terorista na letisku vo Viedni

Je január a ja smerujem za ďalším dobrodružstvom a za teplom. A to konkrétne do Barcelony. Mám zabalené všetky veci a vydávam sa smerom na letisko vo Viedni. Je skoro ráno a ľudí je tu pomenej. Takže ani nemusím čakať na bezpečnostnú prehliadku.

Vykladám z batohu tekutiny, elektroniku. Do nádoby vložím kľúče, telefón peňaženku. Dobre, som pripravený prejsť cez bezpečnostný rám. Nadýchnem sa a idem. Prechádzam bez problémov. Ako vždy. Nepípam. Nikdy som nemal žiadne problémy na bezpečnostnej prehliadke. A to ani dokonca pri prechode jednou z najviac strážených hraníc sveta, keď som prechádzal z Palestíny do Izraela.

Prejdem na koniec a spokojne sa začnem baliť. Tekutiny vkladám späť do batohu, telefón do vrecka. Keď tu zrazu ma nejaký policajt stopne. Okamžite pribehne ku mne milá dáma a začne mi prehadzovať osobné veci. Policajt zahlási niečo do vysielačky a zrazu zbystria pozornosť všetci ostatní policajti na okolo. Chytí do ruky peňaženku a opatrne z nej začne vykladať všetky karty. Nechápavo sa na ňu pozerám. Veď tam nemám veľa eur, tak prečo ide po peňaženke. Začínam byť trochu nervózny. Keď mi urobila v peňaženke bordel a vyhádzala všetky veci, zrazu našla niečo, čo hľadala.

Našla tmavé púzdro, v ktorom bola na prvý pohľad platobná karta. Vyťahuje kartu a ja už pomaly začínam tušiť, že to bude asi problém. Po vytiahnutí karty z nej poskladala nožík. Áno, bol to skladací nožík, ktorý sa poskladal z platobnej karty. Po poskladaní sa z neho mohla stať nebezpečná zbraň.

Ukázala ho kolegovi, ukazuje ho mne s otázkou. Čo to má znamenať. Srdce mi začalo biť ako o život. Po čele mi tiekol studený pot. Prvé, čo mi napadlo bola veta: „Ich bin kein terrorist.“ Našťastie len v mojej hlave. Neviem, aké následky by to mohlo mať, kebyže túto vetu vyslovím nahlas. Určite by mi asi prekontrolovali celý batoh a poslali na výsluch.

Našťastie ma nenapadlo nič iné, len jej trochu zahrať na city. A vyšlo to. Bol to vianočný darček, ktorý som dostal a uschoval som ho v peňaženke. Nevedel som, že ho tu mám. Zabudol som ho vyložiť. Zabralo to. Síce mi tú vražednú zbraň nevrátili, ale aspoň som nemusel nič ďalej vysvetľovať. A mohol som sa pokojne dostať k terminálu.

One comment on “Terorista na letisku vo Viedni”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *