O mne

Nohami na cestách, hlavou vo vlastnom svete a srdcom niekde veľmi ďaleko a v neznáme, asi na inej planéte. Asi tak by som sa mohol v skratke charakterizovať. Hľadám (sa). Hľadám, stále hľadám, po celom svete a vlastne ani neviem čo. Hľadám ten správny smer?

Milujem more a vôňu teplých večerov strávených s priateľmi niekde v parku alebo na pláži, zároveň mám rád to detské nadšenie, keď vidím čerstvo napadnutý sneh. Mám rád svoju zvedavosť, keď spoznávam nový svet, ale zároveň mám rád pocit domova. Milujem architektúru a urbanizmus veľkých miest, ale mám rád aj ticho a pokoj v prírode alebo na opustenom ostrove. Sú dni, kedy nevyjdem z bytu, ale sú aj dni, kedy chcem precestovať a zmeniť celý svet.

Viem len jediné. Cestovanie mi zmenilo život a cítim, že cestovať po svete je dôležité. A vlastne, je to momentálne jediný zmysel môjho života.

Nikdy v minulosti som nebol aktívny cestovateľ. Zlomilo sa to vo mne asi štyri roky dozadu. Zistil som, že nie je potrebné zbierať materiálne veci, ale zážitky. A každá moja cesta je pre mňa určitým zážitkom. Posledných pár rokov sa túlam kade tade po svete. Doma mi hovoria, že mám túlavé tenisky, preto som sa rozhodol pre tento názov blogu.

To som ja. Malý chlapec s veľkým srdcom

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.