Slnečný víkend v regióne Lombardia

Na konci januára som sa rozhodol, urobiť si predĺžený víkend. Lombardia je región na severe Talianska, ktorý je hlavne pre Slovákov veľmi dobre dostupný svojou polohou. Ak máte šťastie, tak sa dajú kúpiť spiatočné letenky do 20€. Ryanair lieta do centra Lombardie na letisko Miláno – Bergamo z Bratislavy, Viedne či Prahy.

Bergamo

Z letiska si vezmite rovno autobus do mesta Bergamo. Je to krásne historické mesto s tradičnými úzkymi uličkami. Rozhodne odporúčam prechádzku až na vrchol mesta, kde sa nachádza hrad a kostol, odkiaľ je krásny výhľad.

freeartist/123RF.com

Brescia

Autobusom sa dá ďalej pokračovať do mesta Brescia. Z Bergama je to niečo okolo hodinky cesty. Brescia je pre slovenských futbalových fanúšikov známa hlavne vďaka pôsobeniu Mareka Hamšíka. A vďaka nemu tu poznajú Slovákov. Keď sa ma niekto spýtal, odkiaľ pochádzam, každému som vyčaroval úsmev na tvári. Hamšíka tam pozná asi každý.

V meste Brescia sa nachádza múzeum s krásnou expozíciou a spomienkou na antický Rím. Ďalej stojí za zmienku stará katedrála Románskeho slohu, či vedľa nej stojaca nová katedrála. V zozname by nemal chýbať ani týčiaci sa hrad na mestom, z ktorého ja taktiež krásny výhľad na okolitú krajinu.

Najviac ma prekvapilo, že mesto Brescia so 190 000 obyvateľmi má vybudované metro. Je to tak trochu svetový unikát.

Desenzano del Garda

Z Brescia som pokračoval ďalej do mesta Desenzano del Garda vlakom. Mimochodom aj obyčajné regionálne vlaky tam jazdia veľkou rýchlosťou. Ako z názvu vyplýva, tak mesto sa leží pri jazere Lago di Garda, ktoré je najväčším jazerom v celej Lombardii. Mestečko je veľmi roztomilé, pretože sú tam typické uličky plné obchodov, barov a reštaurácií. Na prechádzku sa dá využiť veľmi dlhé a krásne upravené nábrežie jazera.

Čítaj tiež: Ako som sa okúpal v januári v jazere Lago di Garda.

Sirmione

V meste Sirmione sa nachádza rozprávkovo krásny hrad s veľa vežičkami. Cez vstupnú bránu sa dá dostať do vnútorného mesta, ktoré leží na poloostrove. Je tam množstvo obchodíkov, barov, reštaurácií, hotelov či kúpele alebo aquapark. Blízko mesta Sirmione sa nachádza mesto Verona, ktoré momentálne ešte stále čaká na zozname nenavštívených miest. Ja som sa však vydal na opačnú stranu, do mesta módy.

Hrad Sirmione

Miláno

Mesto módy, hlavné mesto Lombardského regiónu asi netreba predstavovať. Ja som svoju púť mestom začal na Milano Centrale, je to hlavná vlaková a autobusová stanica s nezvyčajným dizajnom.

Zo stanice som išiel pešo do centra mesta, kde sa nachádzajú všetky dôležité pamiatky.

  • Opera La Scala
  • Námestie Piazza Del Duomo
  • Katedrála Duomo Milano
  • Nákupná pasáž Grand Galleria Vittorio Emanuele II
  • Hrad Castello Sforzesco
  • Park Sempione
  • Víťazný oblúk

2 comments on “Slnečný víkend v regióne Lombardia”

  1. Spätné upozornenie: Jarná Bologna | Túlavé tenisky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *