Po stopách Jacka Sparrowa

Každý pozná legendárny príbeh o kapitánovi, ktorý sa plaví Karibikom na Čiernej Perle. Jeho meno je kapitán Jack Sparrow. Oblasť Karibiku, ako aj film Piráti Karibiku je moja srdcová záležitosť. Preto som sa rozhodol, že na mojom putovaní Karibikom moje kroky budú smerovať na miesta, kde sa nakrúcal slávny film. Na ostrov Dominika.

Ostrov Dominika je malý ostrov v Karibskom mori v súostroví Antilly. Dominika je bývalou britskou kolóniou, momentálne je to nezávislá krajina. Tento ostrov je plný prírodných krás. Sopky, džungla, jazerá, pláže, jaskyne, útesy…. Nádherná príroda učarovala aj tvorcom filmu Piráti Karibiku a preto sa rozhodli, že niekoľko scén natočia aj tu.

Kanibalov nevidím

Moje putovanie sa začalo v hlavnom meste Roseau. Zbalený a pripravný na cestu smerom do mesta Soufriere. V horách nad týmto mestom sa nakrúcala scéna, kde Jack Sparrow velí kanibalom a následne uteká z dediny kanibalov po lanovom moste.

Kanibalia scénka a útek Jacka Sparrowa.

V samotnom meste žiadna tabuľka ani nápis, že to je turistické miesto. Pýtam sa miestnych. Mladá servírka v reštaurácií o ničom nevie. Zavolala nejakého pána, ktorý mi začne vysvetľovať ako to s nakrúcaním bolo.

Je pravda, že samotná scénka sa točila nad ich mestom, ale po nakrúcaní všetko zobrali a odišli. Všetky kulisy. Neostalo tam nič. Pýtam sa: „čo ten lanový most?“. Pán mi odpovedá, že zobrali aj ten lanový most. On tam normálne nie je. To bola iba kulisa pre film.

Sklamaný odchádzam a skúšam šťastie na ďalších miestach ostrova, kde sa nakrúcal film. Moje putovanie smeruje na sever ostrova do mesta Portsmouth, kde sa stretávam s Jamesom Bondom.

Plavba po Indian River

James, známy ako James Bond, je miestny turistický sprievodca, ktorý mi začne rozprávať príbeh o samotnom nakrúcaní. Počas nakrúcania nebol prítomný žiaden domorodý občan ostrova, len on. Robil sprievodcu na Indian river, na člne, v ktorom som sa viezol. James vozil aj hrdinov filmu ako sú Johnny Depp, Keira Knightley či Orlando Boom. James bolo totiž jediný, kto sa mohol stretnúť so štábom. Práve on mal povolenie a zároveň mal na starosti aj dohľad nad ochranou prírody.

Indian river je veľmi známa rieka pre všetkých turistov. Na tejto rieke sa nakrúcalo hneď niekoľko scén druhého dielu pirátskej ságy.

Scéna Indian River

Tajomné miesto, lemované stromami s veľmi zaujímavými koreňmi vyzerá veľmi podobne. Chcel som napísať rovnako, ale posledný hurikán poničil aj toto miesto. V realite sú vidieť polámané stromy, utrhnuté hlavy paliem. Na Indian river, sa nesmú používať motorové lode, pretože rieka sa nachádza v národnom prírodnom parku. A toto pravidlo platilo aj počas nakrúcania. Takže štáb musel všetky kulisy a techniku voziť na lodi bez motoru.

Dostávame sa k starej drevenej chatrči. Je to miesto, kde sa chce fotiť každý turista. V starej chatrči sa nakrúcalo hneď niekoľko scén. Medzi nimi je aj vtipná scénka, v ktorej si predávajú úlohu stráženia člnu a následne vstupujú do chatrče za Calypso.

Na konci plavby sa pýtam Jamesa na ďalšie lokality, kde sa nakrúcalo.

V meste Vielle Case sa nachádza kostol, v ktorom sa odohrávala bitka a v meste Calibishie ďalej pokračovanie scénky s odtrhnutým kolesom. Veľmi sa teším, až tieto miesta navštívim, hovorím Jamesovi. Bohužiaľ ma James sklamal. Kostol zničil hurikán a je zrekonštruovaný, takže vyzerá úplne inak ako vo filme. A miesto, kde sa valilo obrie koleso sa nachádza na súkromnom pozemku, takže sa tam len tak nedostanem.

James mi trochu pokazil náladu, a ja som musel svoj itinerár prehodnotiť. Nakoniec som sa v meste Portsmouth ešte zdržal a navštívil som historickú pevnosť z koloniálnych čias Fort Shirley. Moja ďalšia cesta bola namierená do národného parku za krásami miestnej prírody.

One comment on “Po stopách Jacka Sparrowa”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *